Kochamy wszystkie zwierzęta!

Od prawie piętnastu lat realizowany jest w placówce program wychowawczy z udziałem zwierząt „Animaltherapia”. W dalszym ciągu na terenie Schroniska przebywają dwa psy i dwa koty oraz mamy wolierę z ptakami. Jak co roku w pierwszym tygodniu października, obchodzimy Światowy Tydzień Zwierząt.  Zorganizowane zostały wyjazdy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Busku-Zdroju oraz do weterynarza. Poprzez prelekcje, prezentacje multimedialne i filmy wychowankowie mieli możliwość wzbogacić swoją wiedzę w zakresie opieki dotyczącej zwierząt domowych, a ta wiedza jest nam niezbędna gdyż jeden z naszych piesków w ostatnim czasie znów choruje i wymaga wzmożonej pielęgnacji i odpowiedniej diety.

Ponadto jak co roku odwiedził nasze Schronisko Pan Tadeusz Ptak, hodowca ptaków i miłośnik wszelkich stworzeń, który jak sam twierdzi: „nazwisko zobowiązuje” do opieki nad zwierzętami. Dzięki niemu mieliśmy możliwość zobaczyć z bliska gatunki ptaków dziko żyjących w Polsce, a przez niego uratowanych po różnego rodzaju wypadkach. Wychowankowie  naszej placówki każdego dnia muszą dbać o swoich podopiecznych. Prawidłowo je karmić, pielęgnować sierść, dbać o czystość kojców, kontrolować stan zdrowia w przychodni weterynaryjnej itp. Również niezbędny jest czas poświęcony zwierzęciu, które staje się naszym najlepszym przyjacielem.

Cieszymy się, że w innych placówkach powstają tego typu programy, które pozwalają wychowankom opiekować się zwierzętami.

Może Ci się również spodoba